Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 27. listopadu 2022 Xenie

Kdo jej zastaví?

30. 04. 2019 13:29:21
Miloš Zeman se nechal slyšet, že vyhladoví senát. Kdo nechá ale vyhladovět jeho, za jeho ostudy, které dělá svému státu a jeho občanům.

Znám prezidenta Zemana ještě jako Miloše z Kolína a musím říci, že se moc nezměnil. Již tehdy si liboval v provokacích a rád se vysmíval druhým. Mnohé z jeho povahy vystihuje jeho výrok, když ještě jako premiér v 90. letech řekl jednomu svému oponentovi: „Jsem premiér, kterým vy nikdy nebudete“. Jsem přesvědčen, že se svými ostudami, naposledy v Rakousku, baví. Stejně tak se svými omluvami, záměrně nepřesnými, kterými poskytuje náměty novinářům ke své kritice, aby je potom mohl napadat. Miloš Zeman je nemocný člověk. Nemyslím jen fyzicky, to vidíme na vlastní oči, ale především mentálně. Jsem přesvědčen, že odborné posouzení jeho duševního stavu by jej diskvalifikovalo nejen pro výkon funkce prezidenta, ale i pro jiná odpovědnější povolání. Dovede si někdo kromě jeho fanatických obdivovatelů představit, odhlédneme-li od jeho věku, že by prošel jakoukoli lékařskou prohlídkou, kdyby chtěl vykonávat místo třeba jen příjemce prázdných lahví jako brigádník Svěrák ve filmu „Vratné lahve“. Tím nenarážím na jeho známý sklon k alkoholu, ale jen na skutečnost, že láhve se musí počítat a ukládat do přepravek a tahat k odvozu. Jak velký servis by potřeboval k takové práci? Moc je však ten nejslastnější pocit, který člověk má, dokonce, jak tvrdí odborníci, slastnější než sexuální uspokojení. Mít moc, rozhodovat o jiných, mít moc se jim posmívat, škodit jim, nejmenovat profesory zvolené akademickým senátem, mít moc se komukoliv mstít a ubližovat, v neposlední řadě napadat i velké postavy české historie. To všechno je diagnóza psychicky nemocného člověka a rozlišit jeho jednotlivé poruchy a správně je diagnostikovat, může jen psycholog a psychiatr.

Měli jsme již několik nemocných prezidentů. TGM na štěstí v době ztrácení fyzických a duševních sil se nedostal do složité vnitropolitické či zahraničněpolitické situace. Velmi nemocným byl ale již v Londýně prezident Edvard Beneš, jehož kornatění tepen a s ním souvisící vedlejší nemoci mělo jistě vliv na jeho rozhodování v únoru 1948. Zřejmě jeho zdravotní stav nebyl perfektní ani v roce 1938. Tristní je také vzpomínka na senilitu prezidenta generála Svobody, který se vzpouzel odstoupit, aby se ho soudruzi nakonec zbavili specielním zákonem. Kdo ale může nemocnému prvnímu muži ve státě říci, že již ze zdravotního hlediska nemůže tak odpovědnou funkci vykonávat. Prezidentovi zvolenému v přímé volbě většinou voličů? Přece by ho nevolili, kdyby nebyl v pořádku. Představuji si, jak by Miloš Zeman reagoval, kdyby četl tento článek. „Pane doktore, nevím, jestli jste větší debil než kretén“. Jenže Miloši Zemanovi je možné nadávat, majestátu prezidenta nikoli. On může všem, jeho majestát jej chrání. A také to s radostí dělá. Nevím, kde pan prezident našel svého dvorního šaška Ovčáčka, nicméně tady mi moje analýza jeho prezidentských radostí trochu drhne. Instruuje prezident Ovčáčka a plánuje jeho výstupy nebo jedná Ovčáček samostatně? V každém případě právě jeho šaškovské eskapády mi potvrzují moji laickou hypotézu o úbytku mentálních schopností prezidenta. O inteligenci Miloše Zemana se dříve nedalo pochybovat. Jak to, že mu dnes nevadí, jak to jeho šašek s tím šaškováním přehání a jak to zesměšňuje především jeho osobně a jeho majestát? Sám přece řekl, že politik může být obdivován nebo nenáviděn, ale nikdy by se neměl stát směšným. Tak nějak to přece řekl. To je pro mně důkaz, že zřejmě ve své izolovanosti bez zpětné vazby ztratil veškerou soudnost. Jestliže nedokázal ironicky reagovat na obdivné prohlášení jedné své fanynky, která mu řekla, že jeho moudrost je tak veliká, že je lidským rozumem až nepochopitelná, pak již nejde jen o ztrátu soudnosti ale o mentální rozpad osobnosti. Nyní nejde již o to, nakolik Miloš Zeman ohrožuje sám sebe, ale jak ohrožuje stát. Ty drobné faux pas a omyly zatím přinášejí jen škodolibé uspokojení jeho protivníkům a těžkosti českým diplomatům. My se zatím můžeme jen stydět a omlouvat. Jednou to ale může bouchnout. Je v jeho okolí někdo, kdo je schopen jej kontrolovat? A kdo jej může zastavit a zavolat sanitku?

Autor: Milan Hulík | úterý 30.4.2019 13:29 | karma článku: 29.55 | přečteno: 859x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

František Kašpárek

V mlze

Tank paní ministryně a pytel pana ministra. Za pravdu všemi prostředky a kdo nás učí kritickému myšlení. Podivný rej na oslavách 33. výročí Sametové revoluce.

26.11.2022 v 15:41 | Karma článku: 22.33 | Přečteno: 235 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Tento týden v EU (44)

EU není nadšena z výsledků klimatické konference v Šarm aš-Šajchu. Komise navrhla mechanismus pro regulaci cen plynu. Europoslanec Legutko pronesl kritický projev na adresu Evropského parlamentu. Nový evropský Bauhaus jde do lesů.

25.11.2022 v 20:00 | Karma článku: 11.71 | Přečteno: 151 | Diskuse

Martin Němec

Žili jsme si fasádně dobře, ale na vnitřní dluh (EET byl signál)

Dnes se s velkou pompou oslavuje zrušení EET. Je to slaměný panák, který má odvést pozornost od skutečných problémů. Problémů, které vláda neřeší a ani řešit neumí.

25.11.2022 v 17:29 | Karma článku: 35.09 | Přečteno: 1170 |

Miroslav Václavek

Už vás bylo dost pane Fialo, lidé se stěhují do Balmánie!

Můžeme se to dočíst všude. Drahé energie vpravo, zdražování vlevo, válka na Ukrajině nahoře, LGBT dole. Úkáčka u nás nemusí dělat a mají všechno zadarmo a do toho ještě ten Fiala, prostě je to samá nespravedlnost.

25.11.2022 v 17:00 | Karma článku: 22.19 | Přečteno: 823 | Diskuse

Jan Ziegler

Za bombardování Londýna vlastně mohl Winston Churchill

Jasně, kdyby totiž v roce 1940 Velká Británie přistoupila na mírové návrhy Adolfa Hitlera, válka by nemusela pokračovat a německá Luftwaffe by neroztřískala britská města. Putinovci opět stejní jako nacisté.

25.11.2022 v 12:37 | Karma článku: 29.92 | Přečteno: 488 | Diskuse
Počet článků 30 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1258

Z důvodu věznění otce vyučený zedník, absolvent stavební průmyslovky, advokát, aktivní již za bývalého režimu jako obhájce politicky pronásledovaných osob, člen VONS a humanitárních organizací, publicista, novinář a historik. Více na www.milanhulik.cz

Žena vypadá jako divoženka, muži jsou jejím vzhledem fascinováni

Umělkyně, modelka i pornoherečka si říká Annuschkatz a na svém těle má tolik tetování, že už je jen málokde vidět její...

Přemýšlím o sebevraždě, říká Obermaierová kvůli plynu a drahým energiím

Herečka Jaroslava Obermaierová (76) prozradila, že má strach z drahých energií a nedostatku plynu. Kvůli tomu dokonce...

Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

Nelituji toho, že jsem kdysi pila, říká sestra Jiřího Korna. Žila i na ulici

Yvetta Kornová (60) promluvila o alkoholismu a svěřila se, že plánuje svatbu. Známá dětská herečka a sestra zpěváka...

Raketa byla Ukrajince, nebo Rusa? rýmuje Nohavica na kanálu Bobošíkové

Problematiku rakety dopadlé na polské území zpracoval ve své nové písni Jaromír Nohavica. „Ta raketa byla Ukrajince,...